Przydatne informacje

Przydatne informacje

 COVID INFO

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię. Granice pozostają otwarte, wyjazdy do pracy są możliwe.

Polska z dniem 20.10.2020 r. została przez Holandię oznaczona  na mapie kolorem pomarańczowym. Oznacza to, iż wszystkie osoby przyjeżdżające do pracy/wracające z wakacji,  po przyjeździe do Niderlandów, muszą odbyć 10 dniową kwarantannę, zanim zostaną skierowane do pracy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz Kandydatów nowo przyjeżdżających do pracy, osoby przybywające do Niderlandów będą kierowane na osobną lokację gdzie w przeciągu 2-3 dni zostaną przebadani (nieodpłatnie) na obecność koronawirusa. 

Po uzyskaniu negatywnego wyniku badania, pracownik będzie transportowany pod docelowy adres zakwaterowania i rozpocznie pracę (transport zapewnia pracodawca).

Ważne informacje:

 • test na COVID-19 wykonany w Polsce nie jest respektowany w Holandii,
 • badanie na obecność koronawirusa wykonane w NL jest opłacone przez pracodawcę,
 • podczas kwarantanny po przyjeździe do Niderlandów, pracownik nie pokrywa kosztów zakwaterowania, a jedynie koszt ubezpieczenia,
 • ABEOS zapewnia pracownikom objętym kwarantanną jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, Kandydatów prosimy o zabranie ze sobą jedzenia na okres 2-3 dni

W związku z tym, że na osoby wjeżdżające na teren Niemiec został nałożony obowiązek kwarantanny prosimy aby Kandydaci jadący do pracy w Holandii mieli przy sobie wydrukowaną umowę kierującą o pośrednictwo pracy, którą dostają w wiadomości mailowej od pośrednika.

 

 

Planujesz wyjazd za granicę w celach zarobkowych? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Praca w Holandii

Przed wyjazdem do pracy w Holandii koniecznie sprawdź czy posiadasz aktualne dokumenty, które są wymagane do podjęcia legalnego zatrudnienia:

 • dowód osobisty/ paszport
 • prawo jazdy (jeżeli je posiadasz)
 • konto bankowe: bardzo ważne jest posiadanie własnego konta w banku lub upoważnienia bankowego do korzystania z konta osoby bliskiej- samo pisemne udzielenie zgody przez właściciela rachunku nie wystarczy. Pamiętaj, że utworzenie subkonta walutowego w EUR możesz dokonać w swoim banku, a Twoja wypłata nie zostanie obciążona kosztami przewalutowania.  Możesz również posiadać konto zagraniczne, ważne żeby było Twoje i żebyś dysponował dokumentem, który to potwierdzi (umowa z banku, potwierdzenie przelewu, screenshot z bankowości internetowej, zdjęcie przodu karty- w przypadku konta NL lub Niemieckiego)
 • dokument z gminy o nadaniu numeru sofi/ BSN

Nie posiadasz numeru BSN?

Numer BSN (dawny sofinummer) przypomina nieco polski numer NIP. Jest niezbędny, aby zostać legalnie zatrudnionym, zapisać dzieci do szkoły czy skorzystać z pomocy lekarza. Wyjeżdżając do pracy z naszym pośrednictwem nie musisz martwić się o wyrobienie numeru BSN. Polskojęzyczni koordynatorzy na miejscu, umówią Cię w gminie celem uzyskania BSN- nic za to nie zapłacisz.

Zgubiłeś dokument potwierdzający BSN? W Holandii możesz uzyskać duplikat- koszt 15€.

Umowa

Umowa o pracę, którą podpiszesz to umowa Holenderska- będzie dostępna na Twoim prywatnym koncie pracowniczym, podpisujesz ją elektronicznie. Z nami przed wyjazdem podpiszesz umowę o pośrednictwo pracy, w której jest wskazane:

 • jaką pracę rozpoczniesz
 • za jaką stawkę godzinową
 • gdzie będzie Twój adres zakwaterowania

Jesteśmy legalnie działającą Agencją Pośrednictwa pracy w związku z czym nie pobieramy opłat za udział w pośredniczeniu zatrudnienia.

Na swoim koncie pracowniczym, będziesz miał również dostęp do rozliczenia przepracowanych godzin, planu pracy, salarisów oraz dokumentów związanych z transportem do pracy.

 

Każda umowa holenderska jest wystawiana na okres 4 tygodni, przez całą fazę A (okres do 78 tygodni, zgodnie z kodeksem pracy tymczasowej ABU)- umowa jest automatycznie przedłużana po 4 tygodniach, na kolejny miesiąc pod warunkiem, że pracownik nie zwolnił się/ nie został zwolniony.

 

Dojazd do Holandii

Dostałeś pracę? Gratulujemy! Teraz należy zorganizować transport. Od swojego pośrednika dostaniesz dokładny holenderski adres zakwaterowania, pod tym adresem będziesz mieszkać przez okres zatrudnienia.  Przyjazdy do Holandii najczęściej odbywają się w niedzielę, najlepiej będzie jeżeli przyjedziesz do nas właśnie wtedy. Masz problem z transportem na niedzielę? Koniecznie skontaktuj się ze swoim pośrednikiem, żeby poinformował firmę, w jaki dzień będziesz na miejscu zakwaterowania.

Do Holandii możesz przyjechać własnym samochodem, busem, przylecieć samolotem etc. Koszt busa do Holandii to około 300 zł. Pamiętaj, że kierowca powinien dowieźć Cię pod wskazany adres.

Dojazdy do pracy

Zastanawiasz się jak będziesz codziennie dojeżdżać do pracy? Istnieje kilka możliwości:

 • dojazd samochodem służbowym– firma zapewnia bezpłatny dojazd z miejsca zakwaterowania do pracy, nie ponosisz żadnych kosztów transportu. Do pracy będziesz dojeżdżać w 4 osoby samochodem osobowym. Posiadasz prawo jazdy kat. B? Świetnie! Możliwe, że zostaniesz poproszony o to żeby być kierowcą samochodu służbowego. Za pełnienie roli kierowcy przysługuje dodatek 10 € netto tygodniowo. 
 • dojazd na rowerze- jeżeli Twoje miejsce zakwaterowania znajduje się w odległości do 5km od zakładu pracy, firma zapewni Ci rower, którym będziesz jeździć do pracy.
 • dojazd z własnego zakwaterowania- mieszkasz na stałe w Holandii? Masz własne mieszkanie? U nas również znajdziesz pracę, dojazd do pracy musisz jednak zapewnić sobie we własnym zakresie. Posiadasz samochód i będziesz nim dojeżdżać? Firma zwróci 0.16€ za każdy przejechany kilometr, pamiętaj jedynie o prowadzeniu ewidencji przejechanych kilometrów.

Ubezpieczenie

Pracując w Holandii, co tydzień z Twojego wynagrodzenia będzie pobierana kwota 24.82€ na poczet ubezpieczenia. Ubezpieczać Cię będzie firma Holland Zorg. Posiadasz własne ubezpieczenie? Przygotuj swoją kartę ubezpieczeniową i poinformuj rekrutera, że nie chcesz korzystać z ubezpieczenia agencyjnego.

Karta ISIC

KARTA ISIC– międzynarodowa karta studenta/ucznia. Przysługuje studentom każdej uczelni wyższej bez względu na wiek. Koszt wyrobienia takiej karty to około 24 zł! o kartę możesz ubiegać się za pośrednictwem strony: https://get.isic.pl/pl/buy.html

Karta ISIC upoważnia do otrzymania ulgi podatkowej w Holandii oraz wielu zniżek. Ulga podatkowa przysługuje studentom pracującym w okresie letnim: od czerwca do końca sierpnia.

 Praca w Anglii

Rozpoczynasz z Nami pracę w Anglii? Pamiętaj, że przed wyjazdem będziesz potrzebować:

 • dowodu osobistego/ paszportu
 • zaświadczenia o niekaralności- może być w języku polskim
 • numeru NIN
 • Brytyjskiego konta w banku

Nigdy wcześniej nie pracowałeś w UK? To nie problem! Po przyjeździe opiekunowie pomogą Ci uzyskać numer NIN oraz otworzyć konto w banku.

Numer NIN-  to odpowiednik polskiego NIP; unikalny numer umożliwiający identyfikację podatników przez brytyjski Urząd Skarbowy oraz brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur. Pozwala on ponadto prawidłowo naliczać składki i podatki na poczet brytyjskiego ubezpieczenia społecznego oraz krajowego programu emerytur.

Umowa

Przed wyjazdem dostaniesz komplet dokumentów, w tym kontrakt z bezpośrednim pracodawcą, Zatrudnienie odbywa się w oparciu o umowę o pracę brytyjską.

Z nami przed wyjazdem podpiszesz umowę o pośrednictwo pracy, w której jest wskazane:

 • jaką pracę rozpoczniesz
 • za jaką stawkę godzinową

Jesteśmy legalnie działającą Agencją Pośrednictwa pracy w związku z czym nie pobieramy opłat za udział w pośredniczeniu zatrudnienia.

Dojazd do Anglii

Przed wylotem dostaniesz od nas kompletny plan podróży z najbliższego Ci lotniska, wskażemy którym lotem najlepiej przylecieć oraz jakimi środkami komunikacji dotrzeć pod wskazany adres. Bilet kupujesz samodzielnie, ale pamiętaj, że przysługuje Ci zwrot kosztów podróży do 100 £.

Do Anglii najlepiej dotrzeć w weekend.

Praca na Cyprze

Sezon na Cyprze trwa od kwietnia do listopada, jesteś dyspozycyjny w tym okresie? Zaplanuj z nami wyjazd na słoneczny Cypr i zdobądź doświadczenie w pracy w czterogwiazdkowym hotelu oraz międzynarodowym zespole!

Cypr jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, w związku z tym do legalnego zatrudnienia potrzebujesz jedynie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Umowa

Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, Twój rekruter przedstawi Ci ofertę pracy jaką dostałeś od hotelu. Jeżeli zaakceptujesz ofertę. Umowa o pracę, którą podpiszesz to umowa cypryjska. Pamiętaj żeby najpóźniej drugiego dnia po przylocie udać się do managera hotelu celem podpisania umowy. Z nami przed wyjazdem podpiszesz umowę o pośrednictwo pracy, w której jest wskazane:

 • jaką pracę rozpoczniesz
 • jaka stawka miesięczna netto Ci przysługuje
 • jakie bonusy oraz warunki zatrudnienia oferuje hotel

Jesteśmy legalnie działającą Agencją Pośrednictwa pracy w związku z czym nie pobieramy opłat za udział w pośredniczeniu zatrudnienia.

Lot na Cypr

Dostałeś pracę na Cyprze? Gratulacje! Lotnisko, na które powinieneś przylecieć to Larnaka (Larnaca Airport), stamtąd odbierze Cię kierowca wysłany przez hotel. Kierowca będzie czekać na Ciebie przy wyjściu, z tabliczką z Twoim imieniem i nazwiskiem.

Przed rozpoczęciem pracy poprosimy Cię o przesłanie nam dowodu zakupu biletu- stanowi to dla hotelu potwierdzenie Twojego przyjazdu i pozwoli zorganizować transport z lotniska do pracodawcy.
Pracownikom, którzy przepracują cały kontrakt przysługuje zwrot kosztów przelotu do 250€ w dwie strony- na Cypr latają tanie linie, kwota oferowana przez hotel powinna pokryć koszty podróży wraz z bagażem rejestrowanym.

Ubezpieczenie

W trakcie zatrudnienia na Cyprze jesteś objęty podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym, oznacza to  że możesz na Cyprze bezpłatnie korzystać z opieki lekarskiej.

Wynagrodzenie

Za wykonaną pracę przysługuje Ci wynagrodzenie wypłacane w systemie miesięcznym. Na Cyprze wynagrodzenie pobiera się w czekach. Hotel pomoże otworzyć Ci konto w banku, gdzie bez prowizji będziesz mógł realizować czeki.

Bonus za każdy przepracowany miesiąc oraz zwrot kosztów przelotu zostaną Ci wypłacone na koniec kontraktu. W przypadku rezygnacji z pracy, przed upływem określonego terminu pracodawca ma prawo odmówić Ci wypłaty bonusów.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Pracodawca zapewnia Ci bezpłatne zakwaterowanie w pokoju, w części hotelu wydzielonej dla pracowników. Pokoje są jedno i dwuosobowe. Hotel dysponuje również domkami dla pracowników, które znajdują się 300 m od obiektu. Pokoje są wyposażone w lodówkę, ręczniki, pościel, klimatyzację. Pamiętaj żeby dbać o czystość w pokoju. 

Pracodawca oferuje również swoim pracownikom pełne, bezpłatne wyżywienie.